Kącik Autorski
"To trzeba
odnotować"


Moje krynickie inspiracje poetyckie


Kącik     
 fotograficzny
Uroki Krynicy w obiektywie


Kącik
historyczny


"The Little
Creature"
dali czadu w
hotelu
Prezydent


Gala
B
oksu z
Pawłem
Kołodziejem


VI
Bal
Charytatywny

Koncert
Kolęd
i
Pastorałek

 Johann
Strauss
Królował
w
Krynicy


Życzenia

Świąteczn
e

VII
Wojewódzki
Przegląd

Plastyczny
"Anioł"

Ostatnie
posiedzenie
radnych

V
kadencji

XII Krynicka
Jesień
Literacka

pod hasłem:
"Słowa i obrazy"

Energia
w muzyce

w Sali Balowej
Starego Domu
Zdrojowego

Dyskusje
o zarazkach,
ich zwalczaniu
oraz higienie
.....

O
diagnostyce
modernizacji
i
rewitalizacji
..........

Artyści
scen
polskich
na VI Dniach
Higieny

Po
godzinach
Justyny
Steczkowskiej

Basia
Trzetrze-lewska
w  Sali Balowej

...

Legenda
polskiego
footballu
Włodzimierz

Lubański
na Forum

Forum
Ekonomiczne
po
godzinach

XX
Forum
Ekonomiczne
w Perle
Polskich

Uzdrowisk

Ludowe
Pieśni
łemkowskie
w
Pijalni

Festiwal
Biegowy
XX Forum
Ekono-micznego

Jolanta
Kwaśniewska
o akcji :
" Namów swoją sąsiadkę"

Solcevorot
na XX
Forum
Eko-
nomicznym


Krynica
na starej
pocztówce
w Muzeum
Nikifora


Miasta
Partnerskie


High
School

Musical


Greta
Kuban
Krynica

Pierwsze
Wrażenia


Wielka
Sława

To
Żart


Tvkrynica
na farmie
LaMa
w Tyliczu

Krynica
gościła

duet
Walewska
Grudzień

TVKrynica
na Śpiewankach
Turysty-cznych
w Muszynie


 Krynica
miasto
Kiepury


Zobacz pozostałe artykuły>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QR Direct Link

Witamy na stronie Krynicy-Zdroju

 

 

Krynica-Zdrój jest miastem o szczególnym klimacie i to w każdym tego słowa znaczeniu.Tu odbywa się festiwal im. Jana Kiepury i również tutaj są najbogatsze złoża wód mineralnych. Krynica posiada tak bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową, iż nie sposób się tu nudzić. Nasze miasto jest sposobem na tanie rodzinne wczasy przy zachowaniu wysokiego standardu.

 

Malopolskie.tv

Filmy

Relacje wideo z wydarzeń kulturalnych małopolski. Tam gdzie Krynica, tam gdzie Kraków. 

 

 


Malopolskie.tv

Artykuły

Małopolska telewizja regionalna - dzięki nam zobaczysz więcej. Tam gdzie Krynica, tam gdzie Kraków.


 • „Ola” & „Bitwa Marcinkowicka” – najlepsze zdjęcia grudnia.

  Fri, 19 December 2014 18:41

  W ostatnim (18 grudnia), tegorocznym spotkaniu członków KTF zdjęciem grudnia wybrano pracę „Ola” Marcina Polaczkiewicza. Najlepszy reportaż „Bitwa Marcinkowicka” wykonał Michał Piotrowski.

  Wczorajsze, czwartkowe spotkanie miłośników fotografii, skupionych w Krynickim Towarzystwie Fotograficznym było ostatnim w tym roku. Tradycyjnie rozstrzygnięto dwa konkursy, a mianowicie na najlepszą fotografię miesiąca i najlepszy reportaż. W grudniu najwięcej głosów otrzymała praca „Ola” Marcina Polaczkiewicza, a w kategorii reportaż – „Bitwa Marcinkowicka” Michała Piotrowskiego. Kolejne miejsca zajęli – zdjęcia : Tomasz Kasprzyk „Rozmowa z kamieniem”, Sylwester Adamczyk „Balet”. Wyróżnienia: Marcin Polaczkiewicz „Kropelki”, Jan Brdej „Zaloty” oraz Bogusława Wójcik „Różowe”. Reportaż – Stanisław Murzyn „Produkcja jedwabiu”, Jan Brdej „Exodus”. Wyróżnienia: Bogusława Wójcik „Garncarz”, Krzysztof Lubiak „ Truteń” oraz Stanisław Peciak „Balon”. Gratulujemy zwycięzcom.

  Małgorzata Kareńska fot. A. Gulewicz.

 • Promocja przez eventy. Mundurowi z całego świata zagrają w piłkę nożną.

  Fri, 19 December 2014 17:51

  Burmistrz Dariusz Reśko podpisał dzisiaj (19 grudnia) list intencyjny na organizację Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w halowej piłce nożnej, które zostaną rozegrane od 23 do 30 sierpnia 2015 roku.
   
  W Urzędzie Miejskim podpisano uroczyście list intencyjny na organizację Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w halowej piłce nożnej. - "Mam nadzieję, że podpisana umowa będzie długofalowa. Dotyczy ona wyjątkowego wydarzenia sportowego, które zostanie zorganizowane w ostatnim tygodniu sierpnia 2015 roku. A wszystko w ramach promocji przez eventy” .- mówił burmistrz Dariusz Reśko. Każdego roku Mistrzostwa Świata odbywają się w innym kraju, między innymi w Nowej Zelandii, Francji, Chinach, Belgi, Hiszpanii, RPA, Kanadzie, Brazylii. W związku z zawodami latem do uzdrowiska przyjadą sportowcy z całego świata. – "Będzie to pewna odmiana dla uczestników, którzy przyjadą do Krynicy, pięknego niewielkiego miasta w otoczeniu gór. Z zupełnie innym klimatem i polską gościnnością” – dodał Luc Borlon, Prezydent World Indoor Soocer Police Association.
      W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Dariusz Reśko – Burmistrz Krynicy – Zdroju, Luc Borlon – Prezydent World Indoor Soocer Police Association, Arkadiusz Skrzypczak , Sekretarz Generalny sekcji Polskiej IPA, a także Andrzej Kuczyński, Trener reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej oraz Krzysztof Bulanda, Prezes Luks JAS - POL
   

  Małgorzata Kareńska fot. aut.

 • Gabriela Stanuszek & Gabriel Augustyński – odnalezieni.

  Fri, 19 December 2014 14:59

  Policja potwierdza (19 grudnia) odnalezienie 13. letniej Gabrieli Stanuszek z Krynicy i 15. letniego Gabriela Augustyńskiego, mieszkańca Mochnaczki Wyżnej. Nastolatkowie przebywali w jednym z mieszkań w Krakowie.

  Funkcjonariusze odnaleźli dwójkę zaginionych nastolatków, Gabrielę Stanuszek z Krynicy i Gabriela Augustyńskiego, mieszkańca Mochnaczki Wyżnej, którzy wyszli z domu rano 15 grudnia. - "Policjanci z Nowego Sącza przy współpracy z policjantami z Krakowa odnaleźli dwójkę zaginionych nastolatków. – informuje - sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Wcześniej funkcjonariusze ustalili, że małoletni przebywali w jednym z mieszkań w Krakowie. Do ich ujęcia doszło na terenie miasta. Nastolatkowie są cali i zdrowi. Jeszcze dzisiaj trafią do swoich rodzinnych domów". Za pomoc w poszukiwaniach dziękuje wszystkim na facebooku ojciec Gabriela, Artur Augustyński.

  Małgorzata Kareńska fot facebook

 • "Bezpieczny , bo widoczny" z MTV24.TV, Kamaliy’a twarzą akcji na Ukrainie i w Polsce

  Fri, 19 December 2014 11:56

  17 grudnia 2014 roku w Freedom Hall w Kijowie nastąpiła premiera najnowszego klipu akcji „Bezpieczny, bo widoczny” z Kamaliy’ą Zahoor, piosnekarką ukraińskiego pochodzenia, której polularnosć na świecie gwałtownie wzrasta. Gwiazda znana ze swojej aktywności i zaangażowania społecznego użyczyłą swojego wizerunku, by promować akcję w Polsce i na Ukrainie. Klip zrealizowano przy współpracy z telewizją MTV24.TV i Music Media Press. Podczas charytatywnej kolacji, na której pojawiło się wiele ukraińskich sław i przedstawicieli mediów, poza premierowym pokazem klipu naszej akcji z udziałem Kamaliy’i miało miejsce oficjalne przekazanie dziecięcych butów z odblaskami od firmy Bartek dla podopiecznych domu dziecka, w którym przebywają najmłodsi, którzy stracili rodziców w wyników działań zbrojnych prowadzonych na Ukrainie. Certyfikat potwierdzający przekazanie butów wręczyła, w imieniu fundatora – firmy Bartek – Karolina Wirowska, organizatorka akcji „Bezpieczny, bo widoczny” na ręce męża piosenkarki, znanego biznesmana Mahammada Zahoora.

  Podczas wieczoru galowego zainicjowała także swoje działania fundacja, która postawiła sobie za cel opiekę nad domem dziecka, który ufundowali Państwo Zahoor. Goście eventu przekazywali datki na rzecz remontu, wyposażenia i utrzymania tej placówki.

  Podczas imprezy gwiazda za szczodrość podziękowała gościom przepięknym koncertem, na który złożyły się jej największe hity, kilka najnowszych utworów, z płyty, która zostanie wydana w przyszłym miesiącu oraz wiele ukraińskich dumek. Wieczór obfitował w duety z uzdolnionymi dziećmi, które są laureatami międzynarodowych konkursów wokalnych.

  "MUZYCZNA ZIMA 2015 MTV24.TV " wspiera akcję "BEZPIECZNY , BO WIDOCZNY" 
  - Konkursy z nagrodami, koncerty, spotkania z gwiazdami , wydawncitwa fonograficzne -

    Opraocwał : Music Media Press dla telewizji MTV24.TV
    Materiał przy współpracy  "Bezpieczny,bo widoczny"
    Foto: ŁUKASZ STAFIN  /  Music Media Press  / " Bezpieczni,bo widoczni "


 • Spotkanie opłatkowe dla samotnych & potrzebujących.

  Fri, 19 December 2014 10:57

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego. Tradycyjnie osoby potrzebujące i samotne uczestniczyły wczoraj (18 grudnia) w spotkaniu opłatkowym, w domu katechetycznym, przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy - Zdroju

  Każdego roku z tej okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizują spotkanie wigilijno – opłatkowe dla osób potrzebujących, starszych i samotnych. Rozpoczął je modlitwą ks. proboszcz Bogusław Skotarek. Następnie organizatorzy złożyli życzenia, podzielili się z gośćmi symbolicznym opłatkiem. Na każdego czekały wigilijne potrawy, w tym barszcz z uszkami, ryba i makowiec. Nie zabrakło świątecznych podarunków, które przyniósł św. Mikołaj. Uroczystą atmosferę dopełniło wspólne kolędowanie z młodzieżą gimnazjalną i ZSP w Krynicy – Zdroju.

  Małgorzata Kareńska

 • Specjalnie dla widzów MTV24.TV : Justyna Bułaj "Eko rozwiązania, niebanalne formy i oryginalność w modzie"

  Fri, 19 December 2014 07:31

  Eko rozwiązania, niebanalne formy i oryginalność w modzie
  Justyna Bułaj jest projektantką mody która, ukończyła dyplom z wyróżnieniem w jednej z artystycznych szkół projektowania ubioru w Warszawie. Dużo wcześniej miała okazję uczyć się również krawiectwa, co zapoczątkowało zainteresowanie modą i pierwsze próby tworzenia własnych projektów. Jej styl projektowania najczęściej cechują minimalistyczne, momentami niebanalnie konstrukcyjne formy. Czasami w połączeniu z glamem.
  Ulubione kolory projektantki to zielenie, granat, czerń, szarość oraz szczególnie wyróżniana biel i srebro. Nie wykorzystuje do tworzenia projektów naturalnych futer i skór poszukując ekologicznych rozwiązań w modzie. Jak sama projektantka mówi: - Trochę czasu mi zajęło by zrozumieć, że abym mogła robić modę nie potrzebuję poświęcać do tego innych żywych stworzeń. Chcę być w zgodzie ze sobą i z tym, co w naturze mnie otacza robiąc to, co uważam za etyczne.
  W projektach Justyny Bułaj można już zobaczyć aktorki młodego pokolenia takie jak Kalinę Pawlukiewicz Hlimi, Izę Zwierzyńską czy wokalistkę Magdę Femme na okładce płyty „Retro love”. Obecnie Justyna Bułaj to autorka kolekcji pod przewrotnym tytułem „Lady doll” na sezon jesień-zima a także kolekcji o nazwie „Spark” w której dominuje ulubiona kolorystka projektantki: biel i srebro - na tle ciekawych konstrukcji. Projektantka woli coraz bardziej pret a porter od przesadnej wręcz zbytecznej awangardy, która na ogół ogranicza się do sztuki wizualnej niż użytkowej.

   Opracował  : MUSIC MEDIA PRESS dla MTV24.TV
   Współpraca Ilona Adamska  ( IMPERIUM KOBIET  , I.D. MEDIA  ) • Specjalnie dla widzów MTV24.TV : „Twoja wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza” Albert Einstein , autor: Anna Kopciowska

  Thu, 18 December 2014 17:09

  „Twoja wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza” Albert Einstein  Dlaczego nasza wyobraźnia jest tak istotna w realizacji naszych celów (marzeń)?

  Wszystko, co Twój umysł jest w stanie sobie wyobrazić, może to zrealizować. Ludzki mózg myśli obrazami. Im częściej sobie wyobrażasz zrealizowany swój cel, tym bardziej i mocniej programujesz swoja psychikę, a ta działa na wytwarzanie konkretnych hormonów w Twoim organizmie, które odpowiadają za dobre samopoczucie, uśmiech, lepsze nastawienie do otaczającego Cię świata i ludzi. Stajesz się bardziej przyjazny, optymistyczny, zyskujesz pomoc osób, które pomogą Tobie nie tylko fizycznie ale mentalnie i psychicznie w twoich działaniach i dążeniach do celu.

  Ta czynność jest niezmiernie istotna w procesie realizacji celu, ale jakże omijana, a w zasadzie traktowana po macoszemu przez tę cześć naszej populacji, która zasadniczo nie osiąga większych sukcesów na żadnej płaszczyźnie życia, a jedynie wyróżnia się tym, iż mieści się w 95% ludzi, którzy nie wierzą we własne siły, nie chcą planować ani marzyć i ciągle narzekają na swój ciężki i trudny los.

  Życie nie jest proste i nikt nie mówi, że łatwo jest realizować marzenia. Proces ten wymaga wielu wyrzeczeń, pokonania własnych słabości, lenistwa i barier jakie mamy w sobie.

  Zacznij w myślach od wizualizacji celu jakby już był osiągnięty i „posuwaj” się do tyłu do teraźniejszości. Wyskocz myślą w przyszłość „do” już osiągniętego celu, a następnie spójrz w dół do miejsca w jakim jesteś dziś i wyobraź sobie kroki, które musisz podjąć, aby przejść do miejsca w jakim jesteś teraz.

  Zasada „wyobrażania sobie przyszłości i patrzenia w przeszłość” pozwala na zauważenie możliwości i pułapek, jakich inaczej nie mógłbyś przewidzieć.  Dlatego „wyobraźnia jest ważniejsza o wiedzy”? Jeżeli potrafisz wyobrazić sobie coś, czego jeszcze nie ma i wyobrazić sobie drogę, konkretne kroki i pułapki poznasz też wiedzę, która pomoże Ci przezwyciężyć wszystko, aby osiągnąć, to czego pragniesz. Jeżeli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie swojego marzenia(celu) –jakim sposobem, możesz to osiągnąć skoro nie wiesz, dokąd masz iść.  Zapraszam do czytania kolejnych artykułów,

  Pozdrawiam serdecznie

  Anna Kopciowska

  Coach, Trener Rozwoju Osobistego, Mówca Motywacyjny

  Właściciel Praktycznej Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego TIME FOR CHANGES

  Opracował : Music Media Press dla telewizji  MTV24.TV
  "Muzyczna Zima MTV24.TV"  pod hasłem  "BEZPIECZNY ,BO WIDOCZNY "  poleca: Music Media Press
  Koncerty-wydawnictwa fonograficzne- sport, wypoczynek , konkursy z nagrodami -


 • BEZPIECZNY,BO WIDOCZNY podbija UKRAINĘ , Gwiazda muzyki pop KAMALIYA twarzą akcji

  Thu, 18 December 2014 12:35

  Karolina Wirowska specjalnie dla widzów MTV24.TV
  "Ukraina potrzebuje naszej akcji, na ulicach ciemno, mało przejść dla pieszych. Miejmy nadzieję, że akcja ochroni choć kilka osób"
  Tegoroczna akcja "Muzyczna Zima 2015 MTV24.TV" , przebiegać będzie pod hasłem "Bezpieczny ,bo widoczny"
  Przypominamy o trwającym plebiscycie na "NAJPOPULARNIESI 2014 MTV24.TV" , w plebiscycie oddajemy głosy na swoich ulubionych artystystów. Kamaliya jest nominowana w trzech kategoriach . Z okazji świąt Bozego Narodzenia wśród widzów glosujących w dniach 14.XII do 20.XII. na artystkę rozlosujemy cztery bezpłatne talony na obuwie firmy "Bartek" - "Bezpieczny,bo widoczny" poleca MTV24.TV.

  Kamaliya nominowana jest w następujących kategoriach :

  - WOKALISTKA ROKU
  - PŁYTA ROKU ( dance )
  - PRZEBÓJ ROKU " Never Wanna Hurt You ( Bad Lobe , Baby ) nagranie wykonane na Miss Supranational

  Glosy wysyłamy do dnia 31.XII.2014 na adres : najpopularniejsi@gmail.com

  Dla fanów Kamlaiya mamy zdjęcia specjanie wykonane w gardeobie tuż przed tegoroczną edycją wyborów Miss Supranational 2014, które odbyły się w Krynicy-Zdrój .
  Autorem zdjęć jest: Artur Kulakowski / Music Media Press

  "MUZYCZNA ZIMA 2015" MTV24.Tv " BEZPIECZNY , BO WIDOCZNY" od 20.I.2015 -22.III.2015 MTV24.TV

  Opracował : Music Media Press dla MTV24.TV
  Upominki dla widzów  MTV24.TV ufundowała firma  "BARTEK" - partner  akcji "Bezpieczny,bo widoczny"

 • Historia o narodzeniu Jezusa, 3 i 4 stycznia. Zapraszają Rodzice - Dzieciom.

  Thu, 18 December 2014 12:23

  3 i 4 stycznia, w Kościele pw. bł. M.T. Ledóchowskiej (Muszyna Folwark) grupa teatralna Rodzice Dzieciom zaprezentuje „Jasełkę” – barwne widowisko o Bożym Narodzeniu, wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.

  Tematem jasełek jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisek Heroda. Głównymi postaciami – obok króla Judei - są w nich Dzieciątko, Maryja, Józef, Trzej Królowie. Za twórcę uważa się św. Franciszka z Asyżu, który po raz pierwszy wystawił takie przedstawienie w 1223 roku.
     W „Jasełce”, która odbędzie się w muszyńskim kościele wystąpi grupa teatralna "Rodzice Dzieciom", powstała w 2012 roku. Premierowe widowisko oparte na baśni H. CH. Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu" aktorzy - amatorzy zaprezentowali ponad dwa lata temu. Początek „Jasełki” 3 stycznia godz. 18. i 4 stycznia – godz. 11 i 16.

  Małgorzata Kareńska

 • BEZPIECZNY , BO WIDOCZNY" z MTV24.TV i "Muzyczną Zimą 2015"

  Thu, 18 December 2014 10:02

  Kampania społeczna pod nazwą:

  „Bezpieczny, bo widoczny”  poleca  : MTV24.TV   i "Muzyczna Zima 2015"
  ma propagować noszenie odblasków przez dzieci jako jeden z głównych elementów zwiększających ich bezpieczeństwo na drogach. Kampania, ma przypominać dzieciom i rodzicom o konieczności noszenia odblasków na butach i odzieży oraz celowości robienia tego poza obszarem zabudowanym, jak i w mieście. Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. My przypominamy, że noszenie odblasków w mieście to rozsądna konieczność.

  Patronaty:
  Komenda Główna Policji

  Twarze akcji:
  Omenaa Mensah, Artur Chamski, Paulina Holtz, Karolina Malinowska , Kamaliya

  W ramach tegorocznej  "MUZYCZNA ZIMA 2015" MTV24.TV  , patronuje i wspiera akcję  "Bezpieczny ,bo widoczny".
  MTV24.TV będzie  obecne w Ustroniu , Krynicy-Zdrój , Nowym Targu , Uzdrowisku Szczawnica  , Krakowie  w ramach  akcji "Muzyczna Zima 2015"
  Koncerty- dyskoteki, konkursy z nagrodami , wydawnictwa fonograficzne
  Partnerem  jest  : Firma "BARTEK"  ( partner generalny  akcji "Bezpieczny,bo widoczny" )
  Producentem  "Muzycznej Zimy 2015"  firma Music Media Press


  Opracował : Music Media Press dla  MTV24.TV


Aktualizowano: 2014/10/01 - 04:50 - Wydawca: administrator