Kącik Autorski
"To trzeba
odnotować"


Moje krynickie inspiracje poetyckie


Kącik     
 fotograficzny
Uroki Krynicy w obiektywie


Kącik
historyczny


"The Little
Creature"
dali czadu w
hotelu
Prezydent


Gala
B
oksu z
Pawłem
Kołodziejem


VI
Bal
Charytatywny

Koncert
Kolęd
i
Pastorałek

 Johann
Strauss
Królował
w
Krynicy


Życzenia

Świąteczn
e

VII
Wojewódzki
Przegląd

Plastyczny
"Anioł"

Ostatnie
posiedzenie
radnych

V
kadencji

XII Krynicka
Jesień
Literacka

pod hasłem:
"Słowa i obrazy"

Energia
w muzyce

w Sali Balowej
Starego Domu
Zdrojowego

Dyskusje
o zarazkach,
ich zwalczaniu
oraz higienie
.....

O
diagnostyce
modernizacji
i
rewitalizacji
..........

Artyści
scen
polskich
na VI Dniach
Higieny

Po
godzinach
Justyny
Steczkowskiej

Basia
Trzetrze-lewska
w  Sali Balowej

...

Legenda
polskiego
footballu
Włodzimierz

Lubański
na Forum

Forum
Ekonomiczne
po
godzinach

XX
Forum
Ekonomiczne
w Perle
Polskich

Uzdrowisk

Ludowe
Pieśni
łemkowskie
w
Pijalni

Festiwal
Biegowy
XX Forum
Ekono-micznego

Jolanta
Kwaśniewska
o akcji :
" Namów swoją sąsiadkę"

Solcevorot
na XX
Forum
Eko-
nomicznym


Krynica
na starej
pocztówce
w Muzeum
Nikifora


Miasta
Partnerskie


High
School

Musical


Greta
Kuban
Krynica

Pierwsze
Wrażenia


Wielka
Sława

To
Żart


Tvkrynica
na farmie
LaMa
w Tyliczu

Krynica
gościła

duet
Walewska
Grudzień

TVKrynica
na Śpiewankach
Turysty-cznych
w Muszynie


 Krynica
miasto
Kiepury


Zobacz pozostałe artykuły>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QR Direct Link

Witamy na stronie Krynicy-Zdroju

 

 

Krynica-Zdrój jest miastem o szczególnym klimacie i to w każdym tego słowa znaczeniu.Tu odbywa się festiwal im. Jana Kiepury i również tutaj są najbogatsze złoża wód mineralnych. Krynica posiada tak bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową, iż nie sposób się tu nudzić. Nasze miasto jest sposobem na tanie rodzinne wczasy przy zachowaniu wysokiego standardu.

 

Malopolskie.tv

Filmy

Relacje wideo z wydarzeń kulturalnych małopolski. Tam gdzie Krynica, tam gdzie Kraków. 

 

 


Malopolskie.tv

Artykuły

Małopolska telewizja regionalna - dzięki nam zobaczysz więcej. Tam gdzie Krynica, tam gdzie Kraków.


 • Jubileuszowe, 25. wybory Miss Polski – za tydzień.

  Thu, 27 November 2014 18:44

  W jubileuszowych, 25. wyborach Miss Polski 2014 o koronę najpiękniejszej Polki będzie walczyć 25 finalistek z całego kraju. Konkurs w krynickiej hali MOSiR - już za tydzień, 7 grudnia. Obecnie trwają przygotowania do tego wydarzenia.

  Niewątpliwie, wybory Miss Polski dostarczą wielu wrażeń. Która z 25 kandydatek spełni swoje marzenie i sięgnie po koronę? Czy nowa miss powtórzy sukces Anety Kręglickiej i zostanie Miss Świata? Koronę nowo wybranej królowej zobaczy kilka tysięcy widzów na hali oraz miliony przed telewizorami i w Internecie.
     W tym roku wybory Miss Polski odbędą się po raz 25. Będą więc wspomnienia i archiwalne materiały z konkursów. Po kilku latach organizacji wydarzenia w Płocku, w tym roku najpiękniejsze Polki odwiedzą Małopolskę. Na miejsce Gali Finałowej wybrano halę lodową MOSiR w Krynicy – Zdroju. Obecnie trwają tu przygotowania. Lodowisko pokryje specjalna podłoga, a infrastruktura dostosowana zostanie do potrzeb wydarzenia. Gala transmitowana będzie na żywo w telewizji POLSAT. Początek godz. 20.

  Małgorzata Kareńska

 • Jaworzyna: Trwają przygotowania do otwarcia sezonu zimowego.

  Thu, 27 November 2014 17:15

  Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego w Małopolsce 2014/2015. W tym roku to prestiżowe wydarzenie, realizowane przez Małopolską Organizację Turystyczną odbędzie się 13 grudnia na Jaworzynie Krynickiej.

  Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego jest cykliczną imprezą narciarską, organizowaną każdego roku na stokach innej małopolskiej stacji narciarskiej. W ubiegłym roku była to Wierchomla – Dwie Doliny, a w tym – gospodarzem wydarzenia stanie się Jaworzyna Krynicka. W sobotę, 13 grudnia miłośnicy nart całodzienną imprezą rozpoczną białe szaleństwo.
      Tymczasem Jaworzyna Krynicka przygotowuje się do zimowego sezonu. - "Pierwsze śnieżenie już za nami. Od 26 listopada śnieżymy. Na razie jest to trasa nr 1 w górnym jej odcinku. – czytamy na stronie Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka – „Prognozy długoterminowe zapowiadają całodniowe mrozy na naszym terenie, więc pewnie pokrywa śnieżna będzie z dnia na dzień przyrastać”.
      W sezonie zimowym 2014/ 2015 narciarze skorzystają z wielu dogodności nowego systemu biletowania - Skidata, m.in. z możliwości zakupu skipassów przez Internet, personalizacji skipassów. Bramki do kolei i wyciągów będą wyposażone w strefy zbliżeniowe. Dzięki temu nie będzie potrzeby przykładania skipassów do czytników. W tym sezonie pojawi się też nowa oferta skipassów , w tym skipassy sezonowe dla różnych grup narciarzy.

  Małgorzata Kareńska fot. arch. • Radni sejmiku złożą ślubowanie. PiS kwestionuje wyniki.

  Thu, 27 November 2014 13:32

  W sobotę 29 listopada po raz pierwszy zbierze się Sejmik Województwa Małopolskiego, wybrany w wyborach samorządowych 2014. Tymczasem Jarosław Kaczyński, prezes PiS kwestionuje wyniki i twierdzi, że kandydaci tej formacji mieli większe poparcie, niż podała PKW.

  W Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji zasiądzie 39 radnych. 17 mandatów zdobył P i S (36,7%), ale to za mało, aby samodzielnie rządzić. Koalicję stworzą PO (14 manadtów) i PSL ( 8 mandatów), które będą sprawować rządy przez następne 4 lata. PiS nie zamierza pogodzić się z taką sytuacją i kwestionuje wyniki wyborów do Sejmików, również w Województwie Małopolskim. – „To wszystko, co dzieje się wokół wyborów, liczenia głosów - to bardzo poważny kryzys. To jest kryzys polskiej demokracji. To postawienie znaków zapytania wobec tej demokracji właśnie. Bo nie ma demokracji, jeśli nie ma solidnego, uczciwego, przejrzystego sposobu liczenia głosów” – mówił szef PiS Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu.
     W sobotę 29 listopada, pierwszy raz zbierze się nowo wybrany Sejmik Województwa Małopolskiego. Podczas sesji nowo wybrani radni złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego sejmiku i jego zastępcę.

  Małgorzata Kareńska
  fot. aut.

 • Casting dla mężczyzn 45- 55 lat do spektaklu Teatru Robotniczego

  Thu, 27 November 2014 12:29

  Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, działający pod patronatem MOK ogłasza casting dla mężczyzn w wieku 45 – 55 lat do przygotowywanej klasycznej komedii kostiumowej. Spotkanie z kandydatami odbędzie się w poniedziałek, 1 grudnia.

  Amatorski Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego ma bogatą, ponad 90. letnią tradycję. Został założony przez nowosądeckich kolejarzy we wrześniu 1922 roku. Od 1957 roku nosi imię Bolesława Barbackiego, malarza, reżysera, scenografa i aktora, a także współtwórcy przedwojennego Towarzystwa Dramatycznego w Nowym Sączu. Działa pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.
     Obecnie, w związku z przygotowaniami do realizacji klasycznej komedii kostiumowej, poszukuje mężczyzn w wieku 45 – 55 lat, średniego lub wysokiego wzrostu. Spotkanie z kandydatami do występów na amatorskiej scenie teatralnej – z bogatymi, prawie stuletnimi tradycjami – odbędzie się w dniu 1 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Kameralnej MOK – Al. Wolności 23.

  Oprac. (MK) fot. aut.

 • Podczas awantury śmiertelnie pobili 54. latka.

  Thu, 27 November 2014 11:21

  Dwoje młodych ludzi w wieku 19 i 21 lat zostało zatrzymanych przez policję i aresztowanych pod zarzutem śmiertelnego pobicia 54. letniego mężczyzny. Policja ustaliła, że domu przy ulicy Reja w Nowym Sączu doszło do awantury.

  W niedzielę, (23 listopada) wieczorem oficer dyżurny Policji otrzymał informację o śmierci 54. latka w jednym z domów przy ulicy Reja w Nowym Sączu. Funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli wiele śladów. Przesłuchali mieszkańców okolicznych domów. Ustalili też, że dzień wcześniej pomiędzy poszkodowanym a dwoma innymi osobami doszło do awantury. - Śledczy zakładają, że jego śmierć mogła nastąpić w skutek wcześniejszego pobicia. – mówi mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Zebrany obszerny materiał dowodowy, pozwolił na zatrzymanie 21. letniego mężczyzny i 19. letniej kobiety.
  Zgodnie z decyzją sądu, w oczekiwaniu na wyrok, trafią oni na 3 miesiące za kraty. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi im do 10 lat więzienia. (art. 158 par. 3 Kodeksu Karnego)

  Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.

 • 5.XII.2014 godzina 20.00 w telewizji POLSAT , MISS SUPRANATIONAL , gość specjalny KAMALIYA poleca: MTV24.TV

  Thu, 27 November 2014 07:07

  Już 5 grudnia zapraszamy widzów MtV24.TV , do Hali Sportowo -Widowiskowej ul. Park Sportowy 5 w Krynica-Zdrój , na MISS SUPRANTIONAL 2014 . W tym roku obok najpiękniejszych kobiet z ponad 80 krajów świata na scenie pojawi się najjaśniejsza gwiazda muzyki tanecznej KAMALIYA , która będzie gościem specjalnym na tegorocznej imprezie. Dla fanów zaśpiewa swoje największe przeboje z plyty "ClubOpera", jednocześnie wydawca promocyjnych płyt Music Media Press zdradził  nam iż w styczniu 2015 roku będą dostępne dwa wydawnictwa fonograficzne tej artrystki . Jedna to płyta dvd koncertowa , a druga będzie krążkiem audio zawierajacy duet Kamaliya i Thomas Anders ( Modern Talking )  Premiera płyt  wyznaczona  została na pierwszy dzień "Muzycznej Zimy 2015" z MTV24.TV. Już teraz możemy zdradzić iż  urocza królowa muzyki tanecznej odwiedzi Polskę  na początku roku , odbierając nagrody widzów MTV24.TV i Dee Jay Mix Club i spotka się z swoimi fanami.
   Dla fanów  Kamaliya  mamy  20 płyt  CD , która miała swoją premierę  19 czerwca br . , na krażku słyszymy min. "I.m Alive"  , "Arrhythmia" ( mike Rizzo Radio Mix )  czy "Butterflies" .
  Krążek rozlosujemy wśród fanów głosujących na piosenki Kamaliya , znadjuące się aktualnie w zestawieniu  TOP 20 HITS MTV24.TV . Osoby które  zaglosują w dniach 27.XI - 3.XII.2014  będą brały udział w losowaniu płyt.
  Kamaliya płyty podpisze i będzie to zapewne prawdziwy muzyczny prezent na mikołaja od artystki.
  Glosy wysłamy na adres: top20hitsmalopolskietv@gmail.com
  5.XII. 2014  godzina  20.00 transmisja "live" MISS SUPRANATIONAL 2014  tylko w telewizji POLSAT .

   Opracował :  MTV24.TV
   Współpraca : Music Media Press dla telewizji  MTV24.TV • Kolektory słoneczne dla Gminy Podegrodzie. Wartość – 925 tyś. zł.

  Wed, 26 November 2014 18:17

  W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, w budynkach użyteczności publicznej gminy Podegrodzie zamontowane zostaną instalacje solarne. Wartość projektu wyniesie prawie 925 tys. zł, w tym wysokość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - ok. 786 tys. zł.

  Umowę gwarantującą dofinansowanie z władzami gminy podpisał Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. W ramach projektu zostaną zamontowane kolektory słoneczne, instalacja ciepłej wody użytkowej w budynkach szkół podstawowych w Brzeznej, Mokrej Wsi, Olszance oraz Urzędzie Gminy w Podegrodziu. – "Realizacja tego projektu nie tylko przyczyni się do obniżenia bieżących kosztów utrzymania obiektów użyteczności publicznej, ale także ułatwi przygotowanie się do kolejnej perspektywy finansowej, w której ponad 12% środków z ogólnej alokacji musimy przeznaczyć na odnawialne źródła energii" – zaznacza Stanisław Sorys.
      W placówkach w Brzeznej, Olszance oraz w Urzędzie Gminy w Podegrodziu, przeprowadzony zostanie dodatkowo remont instalacji centralnego ogrzewania. Zakres robót w poszczególnych placówkach obejmie również m.in. ocieplenie ścian i poddaszy, a także wymianę grzejników.
     Całkowita wartość projektu wyniesie prawie 925 tys. zł, w tym wysokość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to: ok. 786 tys. zł. Dofinansowanie projektu „Ograniczenie zużycia energii w obiektach użyteczności publicznej w Gminie Podegrodzie poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii” zostało przyznane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, Oś Priorytetowa 7. Infrastruktura ochrony środowiska, Działanie 7.2 Poprawa jakości powietrza i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Oprac. Małgorzata Kareńska fot. Województwo Małopolskie.

 • 29.XI.2014 Piszemy listy do św Mikołaja startują targi "Bożonarodzeniowe 2014"-Kraków -Rynek Główny poleca: MTV24.TV

  Wed, 26 November 2014 12:26

  Piszemy listy do św.Mikołaja już w sobotę 29 listopada na krakowskim rynku o godzinie 10.00 , zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Widzowie którzy chcą zdobyć specjalną płytę Izabeli Trojanowskiej, wystarczy że wyślą swój głos na piosenkę "7 nocy bez Ciebie" wpiszą imię i miejscowość z której wysyłają głos na adres: top20plmalopolskietv@gmail.com  , przez cały grudzień w każdą sobotę św Mikołaj będzie losowal dziesięciu szczęśliwie obdarowanych  tymi krążkami . "Gdy coś chcę"-Izabela Trojanowska  ( wydawca : Music Media Press , przy współpracy z Uzdrowiskiem Szczawnica  , media patronat  MTV24.TV ) . Zapraszamy i życzymy suksesów w losowaniu  upominków.

  Targi Bożonarodzeniowe 2014 na Rybku Głównym w Krakowie  poleca  MTV24.TV
   
   29.XI.2014  - sobota 
  od godz. 10.00 Piszemy listy do sw. Mikołaja
  godz. 12.00 Wysyłanie listów do nieba
  godz. 18.00 Inauguracja Targów Bozonarodzeniowych
  godz. 19.00 Wieczór Andrzejkowy w wykonaniu
  grupy teatralnej „Adalex”

  30.XI.2014 - niedziela
   
  godz. 14.00 Wystep zespołu „Bodzanowianki”

   04.XI.2014  - czwartek 

   godz. 12.00 Korowód Szopek
  Pomnik A. Mickiewicza - Estrada -
  Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

  Organizator : Krakowska Kongregacja Kupiecka  i Firma "ARTIM" Sp.zo.o.
  Media patronat :  MTV24.TV
  Opracował  : Music Media Press dla  MTV24.TV  


 • Miss Supranational – kandydatki z 80 krajów świata zjadą do Krynicy.

  Wed, 26 November 2014 12:18

  Wybory Miss Polski 2014 poprzedzi konkurs Miss Supranational, który odbędzie się 5 grudnia, w krynickiej hali MOSiR. Kandydatki do korony przyjadą z ponad 80 krajów całego świata. Polskę będzie reprezentować Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012.

  Po raz pierwszy Miss Supranational odbył się w 2009 roku. Najpiękniejszą panną została wówczas wybrana Ukrainka Oksana Moria. W 2011 koronę otrzymała Monika Lewczuk, a rok później – Angelika Ogryzek, która zrezygnowała z niej. Tytuł Miss przekazała Agnieszce Karasiewicz. W 2013 roku Angelika Ogryzek znów została Miss Supranational Polska. W tym roku kandydatką do korony jest Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2013.
     Miss Supranational, organizuje panamski World Beauty Association. Polska spółka Missland, podpisała porozumienie z WBA na organizowanie tychże wyborów w Polsce w latach 2009 – 2013.

  Małgorzata Kareńska
  fot. aut.
  Miss Supranational 2013 Angelika Ogryzek & Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska

 • Zakończyły się prace zabezpieczające uszkodzony wał na Dunajcu

  Wed, 26 November 2014 11:16

  Po sześciu miesiącach zakończono roboty zabezpieczające wał na Dunajcu (okolice osiedli Tłoki i Wólki), który woda uszkodziła w maju tego roku. 27 listopada odbędzie się odbiór wykonanych prac, związanych z odbudową wału przeciwpowodziowego.

  Prezydent Nowego Sącza, wraz z przedstawicielami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Zarządu Zlewni Dolnego Dunajca z/s w Nowym Sączu (administrator Dunajca) uczestniczył w odbiorze robót międzywalu rzeki Dunajec. - "Cieszę się, że te bardzo trudne i kosztowne prace udało się wykonać w krótkim czasie. Zagrożenie było bardzo poważne. Podjąłem natychmiastowe działania interwencyjne u Wojewody Małopolskiego oraz u administratorów rzeki Dunajec, w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz u administratora wału przeciwpowodziowego w Małopolskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. Wykonano ekspertyzy oraz projekty wykonania prac zabezpieczająco – remontowych". – mówi gospodarz miasta Ryszard Nowak. - Dzisiaj już ze spokojem parzymy w przyszłość. Wał jest wzmocniony, a mieszkańcy mogą spać spokojnie".
     27 listopada odbędzie się odbiór prac naprawczych, związanych z odbudową wału przeciwpowodziowego. Koszt zaangażowanych środków na odbudowę przez administratorów międzywala wyniósł 1 480 000 zł. Koszt odbudowy i zabezpieczenia wału przeciwpowodziowego - 5 500 000 zł.

  oprac. Małgorzata Kareńska fot. UM Nowy Sącz.


Aktualizowano: 2014/10/01 - 04:50 - Wydawca: administrator