Gdzie jechać na narty? Odpowiedzią jest tylko Krynica. Ogromna liczba wyciągów narciarskich ,najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa oraz wiele punktów gdzie można narty wypożyczyć.
Na przyjeżdżających na wczasy czeka wspaniała hala lodowa,
kolejka na górę Parkową,czynna cały rok sankostrada,sieć restauracji i potężna baza noclegowa. Turystyka jest tym czym nasze miasto zajmuje . się od zawsze dlatego tylko u nas czeka na Was prawdziwy wypoczynek.
Krynica jest uzdrowiskiem położonym w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560 - 720 m w malowniczych dolinach Kryniczanki, Palenicy, Słotwinki oraz Czarnego. Od wschodu, północy i zachodu otaczają Krynicę zalesione wzgórza.
Beskid Sądecki pokrywają wspaniałe lasy, wśród których przeważają drzewostany bukowe w paśmie Jaworzyny Krynickiej, a jodłowe i świerkowe w paśmie Zimnego i Dubnego. W okolicach znajduje się aż 16 rezerwatów przyrody. W 1987 roku dla zachowania unikalnych wartości krajobrazu naturalnego utworzono na obszarze Beskidu Sądeckiego Popradzki Park Krajobrazowy.Głównym bogactwem naturalnym tej ziemi są wody mineralne. Znajdują się tu 23 ujęcia, 5 zródeł naturalnych i 18 odwiertów.

Aktualizowano: 2009/06/24 - 06:36 - Wydawca: administrator